En Yakıt Türkiye’nin En Hızlı Elektrikli Şarj İstasyon Ağını Kuruyor

En Yakıt Türkiye’nin En Hızlı Elektrikli Şarj İstasyon Ağını Kuruyor

EN YAKIT A.Ş. Genel Müdürü Tayfun Şenses PETROTURK gazetesine özel açıklamalar yaptı. Şenses, dünyada ve Türkiye’de özellikleri ile sektöründe ilk olduğunu belirttiği en-ix teknolojisine sahip ENYAKIT uygulamasını ve enerji dönüşümünde nasıl bir rol aldıklarını anlattı.

EN YAKIT A.Ş. Genel Müdürü Tayfun Şenses Enerji Petrol Gaz’a konuştu. Şenses, “Türkiye’nin yeni nesil enerji ikmalcisi en-ix teknolojisine sahip ENYAKIT cep telefonu uygulaması ve özelliklerini hem insan gücümüzle hem de gelişen teknolojiyi de takip ederek zenginleştirmeye ve bu dönüşümde yatırımlarımızla lider olmak tek hedefimizdir” dedi.

“TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE YÜKSEK HIZLI ŞARJ İSTASYONLARIMIZ OLACAK”

Bu süreç için neler planladınız? Neler yapıyorsunuz?

ENYAKIT olarak 33 yıllık akaryakıt sektöründe kazandığımız tecrübeyi bu dönüşüme aktarmak istiyoruz. Bu süreçte öngördüğümüz dört bölüm var. Yatırım, pazarlama, müşteriler ve bilgilendirme. Neden sınıflandırdık ve biz neredeyiz? ENYAKIT olarak tercih ettiğimiz EN-İX teknolojisine sahip 180 KWh güce sahip yüksek hızlı şarj istasyon ağımızı kuruyoruz. Bu süreçte kendi lokasyon yatırımlarımız oluyor ve yatırımcılarla da iş ortaklıkları yapıyoruz. Öncelikle Türkiye geneli 81 ilde yüksek hızlı şarj istasyonlarımız olacak ve 2025 yılı sonuna kadar 1000 adet hızlı şarj istasyonunu kurmayı hedefledik.
 

Haberin Kaynağına Git