En-ix Teknolojisi Nedir?


En-ix teknolojisi elektrikli araç sahiplerinin şarj istasyonlarında hızlı ve kolay bir şekilde şarj işlemini gerçekleştirmesini sağlayan yenilikçi bir teknolojidir.

En-ix Teknolojisi Nasıl Çalışır ?

Şarj soketini araca taktığınızda araçla şarj ünitesi arasında bir haberleşme sağlayan en-ix teknolojisi sayesinde araca ait bilgileri alarak otomatik şarj ikmali başlar. Bu sayede herhangi bir ödeme kartı yada QR gibi şarj başlatma seçeneklerine gerek kalmaksızın En Yakıt’ın kullandığı, Dünya’da ilk ve tek olan en-ix teknolojisi pratiklik ve kolaylık sağlar.

En-ix ‘i Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Türkiye sınırları içerisinde elektrik ikmalinizde EN hızlı, EN kolay ve EN güvenli şarj yönetim sistemini sunan EN YAKIT telefon uygulamasını Apple Store, Android Market, Huawei Appgallery üzerinden ücretsiz indirebilir, uygulama içerisinde  “Üye Ol” sekmesinden üyelik işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra En Yakıt uygulamasında bulunan “kartlarım” sekmesinde, kredi kartınızı tanımlayarak en-ix teknolojisine sahip şarj istasyonlarımızdan hizmet almak için hazır olacaksınız.

Elektrikli aracınıza şarj ikmali yapmak üzere en-ix teknolojisine sahip şarj istasyonumuza geldiğinizde istasyon üzerinde bulunan şarj soketi araca takılır ve şarj ikmali başlar.

İkmal sırasında veya ikmal bittikten sonra elektrik alımınıza ilişkin tüketim bilgileri ( kilowatt, şarj süresi, tüketim tarihi, ödenecek tutar ve diğer bilgiler) anında en yakıt cep telefonu uygulaması üzerinden görüntülenebilir.